Projekt MUZYKA NA ŻYWO

Inicjatywa edukacyjno - rozrywkowa mająca na celu popularyzowanie muzyki wykonywanej "na żywo". Pomysł prezentowania mieszkańcom Tarnowa i okolic piosenek na który składają się utwory zarówno światowej jak również polskiej sceny muzycznej, zrodził się wśród tarnowskich muzyków w 2014 roku. 

Historia wspólnych spotkań przy muzyce "na żywo" rozpoczęła się w nieistniejącym już Klubie Muzycznym R16 w Tarnowie. Obecnie tradycja ta kontynuowana jest w klubie Leprikon Irish Pub, zlokalizowanym na płycie tarnowskiego rynku. 

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art bazując na pomyśle tarnowskich muzyków w 2014 roku nawiązało kontakt z samorządami uczniowskimi: II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.  

Efektem współpracy naszego stowarzyszenia oraz samorządów tarnowskich liceów, była organizacja dwóch imprez integracyjnych przy "muzyce na żywo". Pierwsza z nich odbyła się w czerwcu 2014 roku w Klubie Pin Up Pub, druga we wrześniu 2014 roku w klubie Aleja 69. Obydwa wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, gromadząc blisko 200 osobowe audytorium. 

Propagowanie "muzyki na żywo" przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art oraz tarnowskich muzyków nie ogranicza się jednak wyłącznie do występów w Tarnowie. Grupa 11 tarnowskich muzyków miała okazję zaprezentować się również na arenie ogólnopolskiej. Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art udzielając wsparcia organizacyjnego oraz promocyjnego tarnowskim muzykom, przyczyniło się do gościnnych występów propagujących "muzykę na żywo" min. w: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu, Katowicach, Jeleniej Górze, Brzesku, Rzeszowie, Częstochowie, Chałópkach, Izbicku, Poznaniu, Radzionkowie, Szczecinie, Gdańsku, Zamościu, Poznaniu, Toruniu i wielu innych miastach na teranie całej Polski.