„... żyć pięknie, a nawet dziwacznie …”

 poranne kąpiele / St. I. Witkiewicz

 

projekt WITKACY to widowisko muzyczno-teatralne w ramach którego podczas 1,5h spektaklu odbiorcom prezentowany jest kolarz artystyczny (muzyka, poezja, fotografika, malarstwo, choreografia teatralna), który w połączeniu z wizualizacjami multimedialnymi oraz dramaturgią świateł, tworzy spójną formę przekazu. Wspólnym mianownikiem łączącym powyższe elementy jest twórczość i postać Stanisława Ignacego Witkiewicza.     

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art we współpracy z dyrekcjami placówek edukcyjnych w całym kraju, zamierza przeprowadzić serię spektakli podczas, których młodzież zapozna się z dorobkiem Stanisława Igncego Witkiewicza "Witkacego". Widowisko muzyczno-teatralne prezentowane w ramach projektu WITKACY w sposób nowatorski wdraża w życię ideę przekazywania wiedzy młodzieży w sposób przystępny, zachowując przy tym atrakcyjną formę prezentacji tematu. 

 

Głównym założeniem projektu WITKACY jest uwrazliwienie młodzieży na kulturę wysoką w szeroko rozumianym znaczeniu oraz uświadomienie młodemu pokoleniu jak niezwykle atrkcyjna może być przygoda polegajac na spotkaniu każdego z nich z postacią Witkacego i jego twórczością.  

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturlno-Młodzieżowych Art prowadzi rozmowy w celu nawiązania współpracy w kontekście realizacji projektu z instytucjami, które odgrywają wiodącą rolę w propagowaniu twórczości St.I.Witkiewicza w skali ogólnopolskiej:   

- Teatrem im. St. I. Witkiewicza (Zakopane) – Teatr działający w Zakopanem od 24 lutego 1985 roku.  

- Muzeum Pomorza Środkowego (Słupsk) - Muzeum posiadające w swoich zbiorach największą w       Polsce oraz na świecie kolekcję dzieł Witkacego.   

Centralną częśćią widowiska jest oprawa muzyczna za którą odpowiada zespół Palfy Gróf, wykorzystujący w swojej twórczości teksty St. I. Witkiewicza.   

 

 

 

Inspiracją dla członków zespołu Palfy Gróf, jest twórczość kompozytora muzyki teatralnej Jerzego Chruścińskiego, który od lat pisze muzykę do wierszy Witkacego i mimo że czyni to w odmiennych od Palfów stylistykach muzycznych, pozostaje dla nich wielkim autorytetem.  

Zespół znajduje w Witkacym partnera dla ostrej muzyki rockowej - przez jego niewątpliwą przekorę do świata, bunt i psychodeliczne spojrzenie na rzeczywistość. Muzyka którą tworzy Palfy Gróf daje niewątpliwie upust niełatwej twórczości Witkacego, która jest w obecnych czasach niezwykle aktualna. Muzycy starają się zrozumieć i zmierzyć z poezją Witkacego, odkrywając go jako artystę ponadczasowego, który pisząc, ale także malując wytworzył wokół siebie przestrzeń stającą się charakterystycznym stylem, sposobem myślenia i przekazu.

więcej informacji na temat projektu WITKACY wkrótce ...

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno - Młodzieżowych Art

    Adres: ul: Klikowska 95A, 33-100 Tarnów, Małopolska 

 KRS: 0000492918 NIP: 9930653729 REGON: 123020154

KONTAKT: tel - 606-392-153 e-mail: sikma.tarnow@gmail.pl 

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now