Michał Książek

  • Wix Facebook page
  • Klasyczna YouTube

Tarnowski artysta przecierający ścieżki na styku wielu dziedzin sztuki. Autor wystaw fotografii, plakatów i zdjęć, poeta, twórca muzyki, autor filmu dokumentalnego, projektant mody. Postać zagadkowa, nietuzinkowa, a przy tym niezwykle kreatywna …  

Projekty Michała Książka 

Wernisaż: Tarnóf - Czyli saga ludzi zamrożonych

Wernisaż „Fuzja 3D”

raz: Najpierw powstaje myśl.  dwa: Potem ją wprowadzasz w życie, albo nie. trzy: Inspiracją do stworzenia prac byli moi przyjaciele i rodzina. cztery: Tarnów to specyficzne miejsce. Ludzie stąd mają ogromne ambicje i wielkie serca. pięć: Zawsze chciałem zrobić portrety ludzi z tego miejsca i zapytać ich o czym marzą, co by chcieli zmienić i za co kochają Tarnów. sześć i siedem: Tak też się stało...

Często myślę o tym, co robią ludzie w tej samej chwili w innych krajach, na przykład na zachodzie. Biorę pod uwagę możliwości jakie daje nam nasz kraj, konkretnie to miasto i dochodzę do wniosku, że jesteśmy zamrożeni...Czekamy na coś... (Michał Książek)  

Pokaz Mody Glamour Night

Wernisaż "MIXTURA"

Projekt „Zwierciadło”

Dwa wernisaże w jeden wieczór. MiXtura dzieliła się na jasną i ciemną stronę.  Jasna strona wernisażu, odbyła się w klubie "Lychee" podczas którego wystawione zostały wiersze Michała, pisane na nietypowych nośnikach: na mandacie policyjnym, na rachunku sklepowym … Ciemna strona natomiast odbyła się w klubie "Hades" podczas której zaprezentowane zostały plakaty autorstwa Michała.  

Wystawa zdjęć Michała połączona z koncertem: Djobelny, Efszesnaście, Many, Freestyle Goro. Tematem zdjęć był koniec kalendarza Majów. Czarno-białe zdjęcia, robione starym aparatem nadały wystawie niepowtarzalny klimat.  

Książka

"Dużo Myślę"

Książka "Dużo Myślę" Michała Książka i Katarzyny Terakowskiej Nowak

 

Ta książka to zapis rozmowy pomiędzy Michałem, a Kaśką Nowak - pisarką, autorką takich powieści jak : "Moja mama Czarownica", "Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie 2005, wznowienie 2011) , „Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007) "Kasika Mowka" (WL 2010.) Książka nie ma klasycznej formy. Jest dialogiem. 

Formacja "ONO"

„Projekt Poetha”

Formację tworzą, producent N.Kick oraz wokalista Michał Książek. Ich muzyka to experyment - połączenie elektronicznych brzmień takich jak: Drumandbass, Dubstep, Rock, Breakbeat.  

Projekt „Nisha”

Płyta stworzona przy współpracy z teatralną grupą "porfirion". Na płycie znajduje się 12 utworów. Michał nagrał zwrotki w charakterystyczny dla siebie sposób, refreny pozostawiając dziewczynom z "porfirion". W projekcie udział wzięli również tarnowscy poeci. Warstwę muzyczną skomponowali Michał Martynów i Dominik Urbański.  

Projekt „Danuśka, Anioły są Wsród Nas”

Projekt „Posłaniec”

Projekt „Jutro”

"Nisha" - to opowieści i przemyślenia. To muzyka, która płynie gdzieś między budynkami, to także szepty, które wydaje miasto. Własny ogromny świat. Płyta jest również soundtrackiem do filmu dokumentalnego o Danucie Lawrenz pt: "Danuśka - Anioły są wśród nas"  

Michał Książek